اخلاق، روان‌شناسی و علوم‌ تربیتی

برای کسب رضایت حضرت درس خواندن بهتر است یا انجام دادن کار فرهنگی؟

برای کسب رضایت حضرت مهدی علیه‌السلام، درس خواندن بهتر است یا انجام دادن کار فرهنگی؟

برای کسب رضایت حضرت مهدی علیه‌السلام، درس خواندن بهتر است یا انجام دادن کار فرهنگی؟

عمل به وظایف و دستورهای اسلامی، باید محور تمام کارها و فعالیت‌ها باشد. اگر انسان فقط به یک جنبه بپردازد و از سایر تکالیف غافل شود، انسانی تک بُعدی خواهد بود و قطعاً کارش ناقص است؛ مانند برخی از بیماران (مبتلایان به تالاسمی) که فقط قسمتی از بدنشان رشد می‌کند و این عیب محسوب می‌شود. احکام و وظایف دینی، مانند یک‌پیکر است و انسان نباید تنها به قسمت خاصی از این پیکر بپردازد و از قسمت‌های دیگر غافل بماند.

بدون شک، حضرت مهدی علیه‌السلام، خوب درس‌خواندن را می‌پسندد ـ کاملاً آشکار است که یاران باسواد و آگاه، بهتر از گروهی بی‌سواد و جاهل‌اند ـ و نیز بدون شک، همه ما برای آماده‌سازی شرایط ظهور، وظایفی داریم؛ حال اگر بین این دو، تزاحمی صورت گرفت، وظیفه، انجام مهم‌ترین کار است.

بنابراین، اولین و مهم‌ترین وظیفه دانش‌آموزان، خوب درس‌خواندن است تا بتوانند با آموختن و رشد و شکوفایی، بهترین روش خدمت به امام عصر را تشخیص دهند و البته باید بدانند که در کنار درس‌خواندن، نباید از مسئولیت‌های مهمی که در قبال امام عصر برعهده دارند، غافل شوند. دانش‌آموزان می‌توانند با برنامه‌ریزی و حذف کارهای غیرضروری و زاید، هم به خوبی درس بخوانند و هم به وظایفی که در قبال امام زمان علیه‌السلام برعهده دارند، عمل نمایند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا