اخلاق، روان‌شناسی و علوم‌ تربیتی

چرا باید دعا کنیم تا در زمان ظهور زنده باشیم؟

با توجه به اینکه ممکن است ما نیز در ظلم فراگیر زمان ظهور غرق شویم، چرا باید دعا کنیم تا در زمان ظهور زنده باشیم؟

با توجه به اینکه ممکن است ما نیز در ظلم فراگیر زمان ظهور غرق شویم، چرا باید دعا کنیم تا در زمان ظهور زنده باشیم؟

همیشه باید با توکل بر خدا، به وظایف دینی و اجتماعی خود عمل و با دوری از گناه و معصیت، محبت امام زمان را نسبت به خود جلب نمایید و مطمئن باشید که حضرت مهدی علیه‌السلام که مظهر مهر و محبت هستند، عنایت زیادی به شیعیان و محبان خود دارند. اگر ما یک قدم به طرف ایشان برداریم، یقیناً ایشان چندین قدم به طرف ما برمی‌دارند. همین دغدغه شما، گویای لطف و عنایت حضرت به شماست؛ بنابراین، نباید هرگز از رحمت و رأفت آن بزرگوار مأیوس شوید.
علاوه‌بر آن، همان‌طور که باید برای تعجیل در ظهور و زنده‌ماندن خود تا زمان ظهور دعا کنیم، برای حفظ ایمان و عاقبت‌به‌خیری خود نیز باید دعا کنیم.
ضمناً پُر‌شدن جهان از ظلم و فساد به معنای آن نیست که همه انسان‌ها ظالم و فاسد خواهند شد، همان‌طور که حکومت عدل امام زمان هم به این معنا نیست که همه انسان‌ها پاک و بی‌گناه‌اند و هیچ کس مرتکب گناه نمی‌شود.
اگر در برخی روایات، سخن از ظلم و فساد شده، در روایات دیگری هم سخن از یاوران فراوان حضرت به میان آمده (که تنها ۳۱۳ نفر حلقه اول یاران هستند) و به جمعیت‌هایی که بر ولایت حضرت استوار می‌مانند، بشارت داده شده است.
پس حتماً در امت‌های اسلامی و حتی غیرمسلمانان، شایستگانی هستند که زمینه‌سازان ظهور و یاوران حضرت مهدی علیه‌السلام خواهند بود و همه شیعیان می‌توانند جزو همین گروه باشند. حضرت مهدی علیه‌السلام نیز توجه خاصی به ما دارند و ما را حمایت می‌کنند. ما هم باید دعا کنیم که از خوبان باشیم و در عمل نیز همّت کنیم که از گناه، دوری نماییم.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا