اخلاق، روان‌شناسی و علوم‌ تربیتی

وظیفه ما در قبال تلاش‌های صهیونیسم برای غفلت انسان‌ها نسبت به امام زمان، چیست؟

وظیفه ما در قبال تلاش‌های صهیونیسم برای غفلت انسان‌ها از واقعیت دین و بدبین‌کردن مردم به امام زمان، چیست؟وظیفه ما در قبال تلاش‌های صهیونیسم برای غفلت انسان‌ها از واقعیت دین و بدبین‌کردن مردم به امام زمان، چیست؟

در ابتدا باید گفت: دشمن تلاش می‌کند تا آن‌جا که می‌تواند دین واقعی را انکار کند و اگر نتواند، به تحریف و تخریب آن بپردازد و به جای‌گزینی و نمونه‌سازی روی آورد؛ بنابراین، همه عقاید سازنده، مورد تهاجم دشمن قرار گرفته است. دشمنان، سراغ مجموعه احکام و مقررات اسلامی رفته‌اند و سعی می‌کنند هر توصیه دینی را که در زندگی و سرنوشت بشر تأثیر مثبتی دارد، به‌گونه‌ای از بین ببرند یا دست‌کم بی‌محتوا جلوه دهند و یا حتی به‌طور کلی انکار کنند.

بنابراین برای مقابله با هجوم بی‌امان دشمنان دین، از دو راه باید پیش رفت:

۱. در حوزه فردی: هر مسلمانی وظیفه دارد که حقیقت دین و احکام واقعی دین را بیاموزد، در حد توان خویش به تبلیغ آنها بپردازد و ناآگاهان جامعه را با عقاید اسلام آشنا سازد و دشمنان اسلام و نوع اسلام‌ستیزی آنها را شناسایی و به مردم معرفی نماید.

۲. در حوزه حکومتی: دولت‌مردان و مسئولان حکومت اسلامی، باید با استفاده از سرمایه‌ای که در اختیار دارند، اسلام و عقاید شیعه را به جهانیان معرفی کنند تا همه بدانند که دین واقعی چیست و عقاید ساختگی کدام است؛ برای مثال، از وزارت‌خانه‌ها یا نهادهایی که در این‌باره مسئولیت دارند، می‌توان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا سازمان صدا و سیمای اسلامی را نام برد. آنها وظیفه دارند تا اعتقاد به مهدی موعود و فرهنگ مهدویت را که از حقایق جهانی است، به تمام مسلمانان جهان و حتی غیرمسلمانان معرفی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا