تاریخ، جغرافیا و جامعه‌شناسی

وقایع هنگام ظهور را بیان فرمایید؟

وقایع هنگام ظهور را بیان فرمایید؟

وقایع هنگام ظهور را بیان فرمایید؟

هنگامی که خداوند متعال اذن ظهور و فرمان قیام را صادر کند، امام زمان در کنار کعبه، بین حجرالاسود و درب کعبه، ظاهر می‌گردد و ظهور و برنامه خود را به اطلاع جهانیان می‌رساند. جبرئیل و ۳۱۳ نفر از اصحاب خاص حضرت با ایشان بیعت می‌کنند.
وقتی عدد سپاهیان حضرت به ده‌هزار نفر رسید، قیام از مکه آغاز می‌شود و کوفه محل حکومت جهانی حضرت خواهد بود. در این زمان حضرت عیسی علیه‌السلام بر زمین بیت‌المقدس نازل می‌شود و هنگام نماز، به امام زمان اقتدا می‌کند و جهانیان و به‌ویژه مسیحیان را به اطاعت و یاری امام زمان فرامی‌خواند. پس حضرت با کمک سپاهی عظیم از مؤمنان و لشکری از فرشتگان و ایجاد رعب و وحشت در دل ستمگران، عدالت را در سراسر جهان برقرار می‌سازد و به هر گونه ظلم و تباهی خاتمه می‌دهد.
مطابق روایات، آن حضرت پس از شنیدن ندایی آسمانی که همه مردم جهان را از ظهور حضرت آگاه می‌کند، ظاهر می‌شود و ظهور ایشان از کنار خانه کعبه در مسجدالحرام خواهد بود و اولین جمله‌ای که حضرت می‌فرماید، آیه۸۶ سوره هود است: «بَقِیَّهُ اللَّهِ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنتُمْ مُؤْمِنِینَ» و سپس می‌فرماید: «من بقیه‌الله، خلیفهالله و حجه‌الله در میان شما هستم».[۱]
و نیز در روایت آمده اولین کسی که با حضرت بیعت می‌کند، جبرئیل است و پس از آن در بین رکن و مقام، مردم با امام زمان بیعت می‌کنند.

پی‌نوشت‌ها
۱. کمال‌الدین، شیخ صدوق، ج۱، ب۳۲، ح۱۶.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا